Jak zarabiać w internecie

 

Wiele osób szuka konkretnych wskazówek na pytanie jak zarabiać w internecie. Oto cała paleta rozwiązań.

 

Sklep internetowy

jak zarabiać w sklepie internetowymWiele osób stwierdzi, że to żart. Przecież wszyscy o tym wiedzą. Tak by się tylko wydawało. Większość osób i firm uruchamiając sklep internetowy chcą zdobywać klientów na terenie całego kraju. To założenie przekreśla w wielu przypadkach ich szansę na sukces. Po roku do trzech lat - likwidują interes i podsumowują straty.

Wygrywają Ci, którzy starają się działać lokalnie. Promują sklep wśród społeczności w której mieszkają, działają. Promują w ramach miasta, dzielnicy, miasteczka.

 

 

Publikacja artykułów sponsorowanych

jak zarabiać na artykułach sponsorowanychJeśli masz serwis internetowy o dużej liczbie odwiedzin to możesz zarabiać na umieszczaniu w nim artykułów sponsorowany. Skąd je pozyskać ? Można na własną rękę szukać reklamodawców ale też można skorzystać z platformy Whitepress.pl  , która pośredniczy pomiędzy reklamodawcami a wydawcami. Reklamodawcy chcą umieścić artykuły promujące swoje produkty lub usługi na poczytnych platformach internetowych. Wydawcy mając popularne portale chcą na nich zarabiać. Ceny za publikację takich artykułów wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od wartości serwisu. Ponieważ banery reklamowe i mailingi są coraz mniej skuteczne stąd publikacja artykułów sponsorowanych jest interesującą i korzystną formą współpracy dla obu stron.

 

 

Internetowy system zamówień

Taki system może stanowić lokalne centrum zaopatrzeniowe w jakiś typ produktów. Może on wykorzystywać skrypt sklepu internetowego ale czasem może być innym. Przykładem może być pizzernia, która przyjmuje zamówienia na  pizzę poprzez internet. Strona internetowa prezentuje ofertę, ceny i sposób obsługi. Jej zadaniem jest również pozyskanie potencjalnych klientów. Upieczone pizze dostarczane są do klientów poprzez doręczycieli.   Nie każdy w Twojej społeczności ma czas, siłę, możliwości aby iść / jechać na zakupy. Jak łatwo zauważyć taka usługa nie ma charakteru sklepu internetowego.

Innym przykładem jest przyjmowanie zdjęć do wykonania przez internet. W tym przypadku skrypt powinien zapewnić transfer plików cyfrowych i podsumowanie ceny usługi. Może zawierać moduł płatności internetowych. Wykonane zdjęcia można przesyłać do klientów przesyłkami kurierskimi lub lokalnie poprzez własnych doręczycieli.

Jeśli masz sklep z chemia gospodarczą to przecież, Twoi lokalni klienci mogą zmawiać u Ciebie również przez internet. Nie muszą nawet chodzić do Twojego sklepu. Zaoferuj im panel internetowy do zamawiania produktów i zatrudnij doręczycieli, którzy zamówiony towar dostarczą im do drzwi. Niektóre zapracowane osoby, ludzie starsi lub chorzy, ludzie zmęczeni codziennymi obowiązkami chętnie będą w ten sposób zamawiać produkty.

 

Katalogi internetowe

w jaki sposób zarabiać w interneciePozycjonerzy i webmastrzy chętnie umieszczali do niedawna wpis na temat swojej strony oraz 1-3 linki dofollow prowadzące do niej.  Katalogi te dawały stronom "paliwa" w postaci linków do osiągania wyższych pozycji w wyszukiwarce google. Rosła więc ilość katalogów w internecie, powstawały całe farmy. Przynosiły nawet niezłe zarobki właścicielom takich grup.

W wyniku działań firmy Google katalogi ostatnio straciły na znaczeniu w branży seo - ale nie do końca. Jeżeli kupisz / przechwycisz domenę o wysokiej wartości i uruchomisz katalog ograniczający się tylko do jednej branży to masz szansę. Ograniczając ilość linków dofollow do 1-go, wykorzystując skrypt katalogu o małej popularności + jeszcze kilka elementów to katalog może zarabiać.

 

Copywriting - teksty na strony www

Coraz większego znaczenie w internecie nabiera "content" czyli zawartość strony internetowej. Jednym słowem chodzi o profesjonalnie przygotowane teksty uwzględniające:

Textbookers baner

  • sposób korzystania ze stron internetowych
  • sposób czytania tekstów w internecie
  • umiejetność zainteresowania tematem
  • wiedzę o zwracaniu uwagi na rzeczy istotne

 

Sztuki tej można się nauczyć a mając komputer i czas również ją wykorzystać. Taka usługę można zaoferować administratorom stron ze swojej branży. Można również nawiązać kooperację z firmami, oferującymi usługę copywrating-u. Przykładem firmy mającej bardzo dużo zleceń jest textbookers - baner z linkiem znajdujący się obok.

 

Prowadzenie branżowego bloga

Jeżeli masz wiedzę i doświadczenie w jakiejś dziedzinie to możesz prowadzić blog dotyczący tej dziedziny. Po pewnym czasie może on być uważany za wartościowy dla osób interesujących się tą tematyką. Liczne odwiedziny takiej strony to pole zainteresowania dla firm aby prezentować i promować swoje produkty. W tym momencie warto umieścić reklamy Onet.Link lub AdSens (google). Można też przystąpić do programu partnerskiego związanego z tematyką bloga.

 

Sprzedaż zdjęć w internecie

jak zarabiać na sprzedaży zdjęćJeśli dużo fotografujesz i masz bogaty zbiór zdjęć to można je sprzedawać. Najłatwiej jest podjąć współpracę z którymś bankiem zdjęć. W tym wypadku trzeba spełnić ich wymagania w zakresie przygotowania zdjęć. Można też sprzedawać zdjęcia samemu poprzez własną stronę internetową. Za kilkaset złotych można kupić oprogramowanie tego typu witryny. Jeżeli jesteś zainteresowany takim oprogramowaniem - daj znać: kontakt@ideabest.pl

Można też sprzedawać swoje zdjęcia do banku zdjęć, w którym kupowane są one przez photo edytorów, webmasterów, portale internetowe itd.

Przykładem może być Fotolia

 

Pozycjonowanie stron

Jest to coraz trudniejszy temat z uwagi na rosnące "bariery" w osiągnięciu wysokich pozycji przez stronę www w wyszukiwarce Google. Równolegle wiele firm próbuje zdobyć klientów oferując nieprawdopodobnie niskie ceny. Raczej odradzamy.

 

Portal ogłoszeniowy

jak zarabiać w portalu ogłoszeniowymCoraz więcej w internecie mamy portali ogłoszeniowych. Jest to dobry sposób na zarabianie w internecie. Trzeba jednak na początku zadbać o dobrą widoczność portalu w internecie bo w przeciwnym razie nie przekona się klientów. Zamieszczenie ogłoszenia może być płatne:

  • gdy portal utrzymuje się z wyłącznie z opłat za publikację ogłoszenia
  • bezpłatne gdy publikowanym ogłoszeniom towarzyszą reklamy różnych firm

Wiele portali ogłoszeniowych w początkowym okresie nie pobiera opłat gdyż zależy im aby uzyskać popularność i ściągnąć klientów. Słuszne założenie.

Z portali tych korzystają głównie firmy aby promować swoje produkty oraz zdobywać linki do swojej strony. W bezpłatnych portalach czasami zamieszczają ogłoszenia osoby prywatne aby zdobyć link.

 

Portal polecający

Portal polecający ma podobny charakter do portalu ogłoszeniowego. W portalu tym można zamieścić informacje o firmie i jakości świadczonych usług. Nabywcy produktów mogą oceniać firmę. Dobre opinie mają budować dobry wizerunek firmy a tym samym skłaniać potencjalnych klientów do korzystania z jej usług. Przykładem takiego portalu może być www.tupolecam.pl . Za umieszczenie wizytówki firmy w takim portalu trzeba zazwyczaj zapłacić. Z drugiej strony trudno jest ocenić ile osób dotrze do tej wizytówki i jaki przyniesie ona skutek. A co będzie jeżeli konkurencja doda negatywną opinię ?

 

Wyszukiwarki usług

Wyszukiwarka usług pośredniczy pomiędzy firmami tzw. dostawcami określonego typu usługi a potencjalnymi klientami. Przykładem może być wyszukiwarka transportu ciężarowego czyli tirów i innych specjalistycznych pojazdów. Z jednej strony firmy odpłatnie zgłaszają swoje pojazdy, ceny usług, możliwości a z drugiej strony potencjalni klienci w szybki i wygodny sposób mogą wyszukać firmę, która zrealizuje na ich rzecz transport.

 

Fora internetowe

Bardzo często uruchamiane są w subdomenie strony internetowej, która realizuje jakiś cel komercyjny. Przykładem mogą być firmy turystyczne oferujące w domenie głównej usługi turystyczne, które często w subdomenie uruchamiają forum np. o ciekawych turystycznie miejscach. Takie forum ma na celu spopularyzować markę tej firmy a z drugiej strony ściągać do siebie potencjalnych klientów (poprzez np. banery reklamowe swoich wycieczek).

Niektóre osoby lub firmy uruchamiają forum na domenie głównej i promują określoną tematykę. Mając dużą ilość odwiedzających użytkowników ściągają do siebie reklamodawców - zarabiają więc na reklamach oraz na programach partnerskich.

 

Programy partnerskie - sieci afiliacyjne

czy można zarabiać w internecieDlaczego informacja o programach partnerskich została umieszczona tak daleko ? Proste, nie zapewniają one dostatecznego dochodu aby mogły stanowić źródło utrzymania. Programy partnerskie raczej mogą stanowić sposób na pokrycie kosztów utrzymania strony internetowej. Oczywiście mogą znaleźć się osoby, które na programach partnerskich zarabiają kilka tysięcy złotych miesięcznie ale jest ich naprawdę niewielu.

 

Zarabianie na kodach rabatowych

 

jak zarabiać na kodach rabatowychZnaczna część sklepów internetowych w swoim skrypcie posiada obsługę kodów rabatowych. Kody te udostępniane są klientom jako nagroda lojalnościowa zachęcająca do dalszego korzystania z tego sklepu. Kody rabatowe pełnią też rolę "wabików" ściągających nowych klientów. Wtedy powiązane są z okresową promocją. Sklepom zależy aby szerokiej dystrybucji kodów i sprzedaży za ich pośrednictwem. Z tego względu portale promujące kody rabatowe nagradzane są od ilości wykorzystanych kodów rabatowych.

 

Zarabianie na ankietach

Metoda ta polega na udziale w badaniach opinii publicznej w różnych tematach i na potrzeby różnych firm. badania mogą dotyczyć tematyki społecznej, zachowań zakupowych czy też produktów. Po zapisaniu się do tego typu programu otrzymuje się zaproszenia do wypełniania ankiety. W zależności stopnia skomplikowania i długości ankiety przyznawana jest odpowiednia ilość punktów za jej rzetelne wypełnienie. Punkty te można wymieniać na złotówki lub nagrody.

 

Zarabianie na sprzedaży linków

Mając stronę internetową (lub bloga) o dobrej wartości to można zarabiać na sprzedaży linków umieszczanych na tej stronie. Wynagrodzenie za link jest zależne od wartości strony i mocy linka.

 

Zarabianie na skracaniu linków

Niektóre strony, które oferują usługę skracania linków czyli zapisanie adresu URL w krótkiej postaci płacą za skorzystanie z tej usługi.

 

Zarabianie na wyświetlaniu reklam

Niektóre serwisy proponują wynagrodzenie za wyświetlanie reklam. Oczywiście chodzi o wyświetlania z różnych IP. Typowe wynagrodzenie to 20 - 35 groszy za 1000 odsłon reklamy. Cena zależna jest od wielkości boksu. Przykład: http://cpm24.pl/site/13/regulamin

 

Mikronisze

Mikronisze to strony utworzone na potrzeby publikacji reklam AdSens Google. Zazwyczaj strony te dotyczą produktów na które może być popyt i zainteresowanie na rynku a z drugiej strony mało osób o nich pisze w internecie. W takiej sytuacji łatwo wypozycjonować taką stronę i uzyskać spory ruch a za nim idącą klikalność w reklamę AdSens.

 

Polecanie produktów swoim znajomym

jak zarabiać w interneciePolecając produkty lub usługi swoim znajomym można na tym zarabiać jako procent od wartości ich zakupów. Wystarczy znajomemu podsunąć informacje o danym produkcie (poprzez facebook, maile) i skłonić go do zakupu.

Mamy wątpliwości czy wciskanie niechcianych produktów swoim znajomym to dobry spoób !!!

 

Pisanie postów na forach

Wiele osób sądzi, że na forach można znaleźć obiektywne opinie o produktach, usługach, firmach. Od dawna to nie prawda. Wiele wątków i postów na forach to czysta promocja. Aby zwiększyć wiarygodnych przekazu niektóre firmy wynajmują internautów, którzy umieszczają odpowiednie posty. Oczywiście o pozytywnym wydźwięku. Pojawiły się już portale, które z jednej strony skupiają internatów a z drugiej strony firmy chcące promować się na forach. Współpracując z takimi portalami można zarabiać na pisaniu postów na forach.

 

Zarabianie na czytaniu płatnych maili

Portale takie jak imperiumreklamy.com , centrumreklamy.com itd. płacą za czytanie maili, które są przesyłane na Twoją skrzynkę. Oto przykładowe stawki. Za przeczytanie każdego maila i obejrzenie reklamy 1 gr. Za oglądanie reklamowanych stron po zalogowaniu 0,5 gr od strony itd. Zakładając, że dziennie otrzyma się kilka takich maili można policzyć wysokość zarobku w skali miesiąca.

 

Zarabianie na mailingach

Jeżeli posiadasz uczciwie i zgodnie z prawem stworzoną listę mailingową to masz możliwość za jaj pośrednictwem promować produkty innych firm. Niestety mailingi idą w złym kierunku i większość osób jest coraz bardziej negatywnie do nich nastawiona.

  • nie są dostosowane do naszych zainteresowań
  • nie są przesłane za naszą zgodą
  • zbyt dużo czasu tracimy aby wypisać się z list mailingowych
  • zaczynamy automatycznie używać przycisku "DELETE"

Tak więc należy precyzyjnie filtrować adresatów i dopasowywać ich do charakteru produktu. Jest trochę publikacji jak to prawidłowo robić aby przekładało się to na dobre efekty.

 

Jeśli spotkałeś w internecie inne sposoby zarabiania i chcesz się podzielić swoim spostrzeżeniem to napisz do nas:

kontakt@edusfera.com.pl

 

fotoksiazka

 

Atrakcyjne fotoksiążki

 

fotoksiążka empik