Przedwczesny wytrysk może dotknąć każdego faceta bez względu na jego wiek i doświadczenie w łóżku. Najczęściej jednak dolegliwość ta doskwiera młodym mężczyznom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z życiem seksualnym. Ten frustrujący problem to jednak nie powód do zmartwień. Co zrobić, by wyeliminować przedwczesny wytrysk z naszego życia? Jak sobie z nim radzić, by nie narażać się na śmiech ze strony partnerki? Czy stosując metodę start stop można opóźnić wytrysk?

Przedwczesny wytrysk – dlaczego mnie to dopadło?

Byłeś pewien, że zostaniesz doskonałym kochankiem, który doprowadzi każdą kobietę na próg ekstazy? Chciałeś kochać się długo i intensywnie? Być może naoglądałeś się zbyt dużo filmów dla dorosłych. Idealny seks wymaga doświadczenia, wprawy i zrozumienia naturalnych odruchów, które poprzedzają wytrysk.

Idealne opanowanie swoich odruchów wymaga więc czasu. Można oczywiście nauczyć się kontrolować wytrysk, ale nie jest to coś, z czym człowiek się rodzi. Jednym facetom na początku współżycia wychodzi to lepiej, innym gorzej. Nie warto jednak robić dużego problemu, gdy dopadnie nas problem z przedwczesnym wytryskiem. Istnieje kilka metod, które są w stanie zdecydowanie opóźnić ejakulację i umożliwić doprowadzenie naszej partnerki do orgazmu. Nie ma więc powodu, by się załamywać i szukać radykalnych rozwiązań.

Przeczytaj też: Powiększanie penisa z Member XXL – czy jest bezpieczne?

Każdy problem da się rozwiązać, szczególnie jeśli jego przyczyna leży w psychice a tak przeważnie jest w przypadku problemów ze zbyt wczesnym wytryskiem. Co więc zrobić, by rozwiązać ten frustrujący problem? Jak radzić sobie w sytuacji, gdy przytrafi nam się szybki finisz?

Metoda start stop – prosty sposób na dłuższy stosunek

Metoda start-stop pozwala wydłużyć stosunek i zapewnić partnerce lepsze doznania w jego trakcie. Jest stosunkowo prosta do stosowania i przetestowana została przez wielu facetów, którzy chwalą sobie efekty, które można z jej pomocą osiągnąć.

Regularne ćwiczenia z metodą start stop należy rozpocząć od masturbacji. W późniejszym czasie będzie możliwa do zastosowania w trakcie seksu jednak nie warto od tego zaczynać, by nie pogłębiać problemu z przedwczesny wytryskiem.

W trakcie masturbacji warto zachować czysty umysł, nie myśl anie o swoim problemie, ani o partnerce. Skup się na doznaniach, które odczuwasz. Pozwoli Ci to na naukę odruchów, które pojawiają się przed samym wytryskiem. Warto wiedzieć, że zaprzestanie stosunku w odpowiednim momencie będzie skutkować opadnięciem podniecenia. To z kolei wydłuży stosunek. Jeśli jednak przekroczymy pewien punkt nie będzie już dla nas odwrotu.

Gdy już poznasz moment, w którym nadchodzi wytrysk przejdź do dalszej fazy metody start-stop, która polega na zaprzestaniu masturbacji w momencie, który poprzedza osiągnięcie szczytu podniecenia i po którym nie ma już odwrotu. Gdy wyczujesz ten moment zaprzestań masturbacji i zatrzymaj się na kilkanaście sekund. Po opadnięciu podniecenia zrób to kolejny raz.

Kilkukrotne powtórki są przygotowaniem do wykorzystania metody start-stop w trakcie stosunku seksualnego. Stosowanie tej metody sprawi, że będziesz w stanie odwlec moment wytrysku o długie minuty, to z kolei przyczyni się do lepszych doznań u Twojej partnerki. Metoda start stop zapewnia opóźnienie wytrysku, jest całkowicie bezpieczna i można stosować ją bez obawy o skutki uboczne.
przedwczesny wytrysk można opóźnić metodą start stop

Czy przedwczesny wytrysk może być objawem poważniejszych chorób?

Główną przyczyną przedwczesnego wytrysku jest przeważnie brak doświadczenia i zbyt duże podniecenie, które jest z tym faktem związane. Zdarza się jednak, że zbyt krótki stosunek jest objawem poważniejszych chorób. Wszelkie zaburzenia psychiczne takie jak nerwica lękowa czy depresja mogą prowadzić do przedwczesnego wytrysku. Ich leczeniem powinien zająć się specjalista. Przeważnie polega ono na psychoterapii oraz środkach farmakologiczne(SSRI).

Do innych przyczyn, które mogą mieć wpływ na długość stosunku zaliczyć można między innymi:

  • niska samoocena,
  • problemy z prostatą,
  • infekcje układu moczowo płciowego,
  • choroby serca,
  • słabe mięśnie Kegla,
  • choroby tarczycy.

Wszystko to sprawia, że spada kontrola nad wytryskiem i mogą przytrafiać się sytuacje, które nie gwarantują pełnej satysfakcji w trakcie stosunku.

W niektórych wypadkach konieczna jest wizyta u specjalisty, w innych wystarczy szczera rozmowa z partnerką i ustalenie wspólnej strategii, która będzie miała na celu maksymalne przedłużenie stosunku.

Preparaty na przedwczesny wytrysk – czy warto je stosować?

W aptekach znaleźć można kremy, żele i spraye, które mają działanie znieczulające miejscowo. Ich skład opiera się o lidokainę i prylokainę, ich zadaniem jest delikatne znieczulenie męskiego członka, by nie powodował odczuwania tak silnego podniecenia. Wszystkie te środki dostępne są w każdej większej aptece bez recepty, ich stosowanie nie powinno powodować większych skutków ubocznych a może pomóc. Warto więc sprawdzić ich działanie w trakcie stosunku, bo może okazać się, że rozwiązują nasz problem w 100%.

Niestety mają one też swoje wady, które nie odpowiadają wielu facetom. Wszystko zależy jednak od preferencji i spora grupa mężczyzn chwali sobie ich działanie.

Tak naprawdę w dużej części przypadków wystarczy stosowanie ich przez pewien okres. Pozwoli nam to poznać swoje granice i odpowiednio zoptymalizować siłę i intensywność pchnięć. Dzięki temu wydłużymy stosunek i pozbędziemy się przedwczesnego wytrysku.

Jak wydłużyć stosunek metodą trzech palców?

Metoda trzech palców to jeden z popularniejszych sposobów, który ma pomóc w wydłużeniu stosunku. Odpowiednie naciśnięcie punktu, który znajduje się pomiędzy odbytem a jądrami sprawia, że odczujemy szybkie opadnięcie podniecenia. Po tym czasie możemy kontynuować stosunek. Dobrze jest stosować tę metodą przy współudziale partnerki.

Metoda trzech palców jest skuteczna, jeśli zastosujemy ją w odpowiednim czasie. Przegapiając punkt kulminacyjny, który poprzedza wytrysk skazujemy się na przedwczesny koniec stosunku. Warto więc poznać swoje granice w trakcie masturbacji i stosując metodę start stop.

Pamiętaj, że to nie jest tylko Twój problem. Warto rozmawiać z partnerką o tym co się dzieje i poznać przyczyny i najlepsze metody leczenia przedwczesnego wytrysku. Pozwoli to na szybkie uporanie się z problemem i wzmocni związek.

Nieleczony przedwczesny wytrysk jest przyczyną wielu nieporozumień i często niszczy związek od środka. Jeśli jesteście młodą parą to możecie liczyć, że problem rozwiąże się sam. Jeśli natomiast macie już trochę doświadczenia a przedwczesny wytrysk ciągle występuje to warto zastanowić się nad wizytą u psychologa. Może on pomóc znaleźć prawdziwy problem i nakierować was na jego rozwiązanie. To być może trochę wstydliwa i krępująca sytuacja, którą da się jednak przetrwać.